Gdakon jest konwentem skupiającym osoby, które łączy zainteresowanie do kultury antropomorficznej oraz tzw. fandomu furry. Co roku liczba uczestników stale rośnie, i obecnie wynosi około 350 osób.

Odbywają się na nim warsztaty z rysunku, grafiki, krawiectwa (fursuitingu) oraz panele organizowane przez innych uczestników konwentu. Obywa się on co roku w okolicach Trójmiasta. Więcej informacji na temat głównego hotelu oraz lokalizacji można znaleźć na tej stronie.

Uczestnictwo

Aby móc uczestniczyć w konwencie, należy zarejestrować się na stronie - należy pamiętać, że pełny wstęp na konwent mają jedynie osoby pełnoletnie, które zakupiły bilet wstępu oraz zaakceptowały regulamin konwentu.

Bezpłatny wstęp na konwent oraz wstęp dla osób niepełnoletnich możliwy jest jedynie na tzw. fursuitwalk.

Fursuitwalk

Fursuitwalk jest paradą, gdzie posiadacze kostiumów (tzw. fursuitów) zbierają się w publicznym miejscu w celu pokazania swojej postaci i interakcji z innymi. Jest to najlepsze miejsce, aby zobaczyć oraz porozmawiać z wszystkimi posiadaczami takich kostiumów (tzw. fursuiterami) oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Parada ta jest organizowana tradycyjnie w dwóch miejscach: na molo w Sopocie oraz na starym mieście w Gdańsku, w zależności od pogody. Dokładne informacje będą umieszczane na stronie internetowej.

Wstęp na nią jest wolny - zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Prosimy mieć na uwadzę, że fursuitwalk nie jest manifestacją, a jedynie przedsięwzieciem artystycznym - nie przedstawiamy ani nie afiszujemy żadnych poglądów politycznych, religijnych ani personalnych

Kontakt

Najlepszą formą kontaktu jest wysłanie zapytania na stronie: help.gdakon.org. Wybranie odpowiedniej kategorii przyspieszy naszą odpowiedź ;)