Gdakon jest konwentem skupiającym osoby, które łączy zainteresowanie do kultury antropomorficznej oraz tzw. fandomu furry. Co roku liczba uczestników stale rośnie, i obecnie wynosi około 350 osób.

Odbywają się na nim warsztaty z rysunku, grafiki, krawiectwa (fursuitingu) oraz panele organizowane przez innych uczestników konwentu.Obywa się on co roku w okolicach Trójmiasta - w tym roku jest to Rumia, w hotelu Faltom. Więcej informacji na temat głównego hotelu oraz lokalizacji można znaleźć na tej stronie.

Uczestnictwo

Aby móc uczestniczyć w konwencie, należy zarejestrować się na stronie - należy pamiętać, że pełny wstęp na konwent mają jedynie osoby pełnoletnie, które są sponsorami fundacji oraz zaakceptowały regulamin konwentu. Domyślna kwota 200zł jest kwotą minimalną ustawioną w systemie, od której możliwy jest dostęp do rezerwacji pokoi - w przypadku chęci uczestnictwa przy wpłaconej innej kwocie, prosimy o kontakt z organizatorami!

Bezpłatny wstęp na konwent oraz wstęp dla osób niepełnoletnich możliwy jest w obrębie lobby hotelowego oraz na tzw. fursuitwalk. Osoby pragnące przebywać na terenie hotelu muszą jednak uprzedzić wcześniej organizatorów ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo, osoby niepełnoletnie muszą być w towarszystwie pełnoletniego opiekuna.

Fursuitwalk

Fursuitwalk jest paradą, gdzie posiadacze kostiumów (tzw. fursuitów) zbierają się w publicznym miejscu w celu pokazania swojej postaci i interakcji z innymi. Jest to najlepsze miejsce, aby zobaczyć oraz porozmawiać z wszystkimi posiadaczami takich kostiumów (tzw. fursuiterami) oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Parada ta jest organizowana tradycyjnie w dwóch miejscach: na molo w Sopocie oraz na starym mieście w Gdańsku, w zależności od pogody. Dokładne informacje będą umieszczane na stronie internetowej.

Wstęp na nią jest wolny - zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Prosimy mieć na uwadzę, że fursuitwalk nie jest manifestacją, a jedynie przedsięwzieciem artystycznym - nie przedstawiamy ani nie afiszujemy żadnych poglądów politycznych, religijnych ani personalnych

Kontakt

Najlepszą formą kontaktu jest wysłanie zapytania na stronie: help.gdakon.org. Wybranie odpowiedniej kategorii przyspieszy naszą odpowiedź ;)